Filme Porno



Főoldal
Plébánia története
Plébánosok névsora
Templomaink
Munkatársak
Egyháztanács
Miserend
Hirdetések
Keresztelő, Esküvő, Temetés
Napi evangélium
Szentségek
Temetőszabályzat
Halottaink
Imádságok
Hittan
Kis liturgikus illemtan
Ajánlott oldalak
Elérhetőségeink
Szentek élete
Katolikus Lexikon
Album
Videó

Internet: egy új, megtérítendõ földrész

november 22.

Tíz évvel az elsõ katolikus honlapok megjelenése után az egyháznak már nemcsak annyi a feladata, hogy jelen legyen a weben, hanem az is, hogy feleljen az ott megjelenõ, spiritualitás iránti igényre. Az internet számos lehetõséget nyújt a keresztény tapasztalatok átadására.

A világháló egyik végétõl a másikig hívõ és nem hívõ internetezõk milliói küldenek a virtuális univerzum felé a léttel és a spiritualitással kapcsolatos kérdéseket. Az Egyesült Államokban 2007-ben a Google keresõjébe leggyakrabban beírt kérdés ez volt: „Kicsoda Isten?” A katolikus egyház egyre inkább fel is figyel erre a spirituális éhségre. Olaszországban egy bíboros nemrégiben arra szólította fel a szerzetesnõket, hogy hozzanak létre vitafórumokat, míg a jezsuita Antonio Sparado arra buzdítja a katolikusokat, hogy váljanak virtuális misszionáriusokká a „Second Life” oldalon.

„Bátorítjuk azokat az egyházi kötõdésû csoportokat, amelyek még meg sem tették az elsõ lépést a világháló felé, hogy minél hamarább lépjenek” – hangsúlyozta a Tömegkommunikáció Pápai Tanácsa 2002-ben Az Egyház és az Internet címû kiadványában. – „Elfogadhatatlan a bátortalanság azért, mert félünk a technikától, vagy bármilyen más okból, mert az internet rengeteg pozitív lehetõséget rejt.”

10 év alatt a francia nyelvû katolikus oldalak száma megtöbbszörözõdött. Minden egyházmegyének és vallási közösségnek megvan a maga honlapja. Az Alexa.com nevû internetfelmérõ intézet szerint a Francia Püspöki Konferencia közel havi 3 millió látogatóval 2007-ben a világ elsõ 20 katolikus honlapja közé tartozott.

Mégis, ha beírjuk az Isten szót a Google keresõjébe, csak a második oldalon találjuk meg az elsõ katolikus honlapot. Ha az Internet egy külön kontinens, ahogy a szakértõk szeretik nevezni, nem elég egy keresztet letûzni ahhoz, hogy megtérítsük. Hogy felkeltsük az internetezõk figyelmét, alaposan kell ismerni a web mûködését. Márpedig a katolikus oldalak többé-kevésbé zárt hálókban mûködnek.

„Az egyház nem áll a helyzet magaslatán a multimédia területén, még ha lassanként kezdi is behozni a hátrányát. Fontos lenne, hogy kilépjen megszokott közegébõl, és merjen tanácsot kérni az internettel kapcsolatban világi szakértõktõl” – véli Marc Favreau, az Orléans-i Egyházmegye kommunikációs felelõse. De képes-e a virtuális világ valóban megérinteni az internetezõk lelkét?

Yves Bériault domonkos atya szerint igen. Õ 13 éve ad lelki tanácsokat az interneten. „Rengeteg lelki támogatást kaptam a honlapján. Maga volt az én virtuális templomom” – írta neki nemrég egy három évvel ezelõtt Tunéziába hazatoloncolt internetezõ. Bériault atyához rengeteg kérdés érkezik a lelki életrõl, és minden tizedik nem vallásos ember részérõl. „Az internet olyan, mint egy katedrális – véli az atya. – Vannak oda-odalátogatók, lelki utat keresõ emberek, elkeseredettek, akik az öngyilkosságot fontolgatják, és Isten ellen vádaskodó szenvedõk. Az interneten az anonimitás mindenki számára lehetõvé teszi, hogy feltegye legszemélyesebb kérdéseit.”

Magyar Kurír

Forrás: La Croix

Szent Mihály Római Katolikus Plébánia 2024 Készítette www.wdx.ro